سایت سازمان 19 بهمن

 

اعلامیه درباره‌ی مصادره‌ی بانک‌ها

---

بانک‌ها چرا و به‌دست چه کسانی مصادره می‌شوند؟

 

 

بانک‌ها مؤسسات عظیم نزول‌خواری هستند که محصول رنج و مشقت مردم زحمت‌کش را از دست آنان می‌گیرند و سرانجام به خاک سیاه‌شان می‌نشانند. پول‌هائی که در این مؤسسات جمع شده است از آن مردم است. از سوی دیگر مبارزه‌ی چریکی نیازمندی‌های مالی فراوانی دارد. این نیازمندی‌ها جز از راه مصادره‌ی انقلابی نمی‌توانند برطرف شوند. یعنی ما هر آن چه لازم داشته باشیم به زور از دشمن خویش (سرمایه‌داران بیگانه و عاملین ایرانی آنان) می‌گیریم.

 

آیا این عمل را می‌توان سرقت نامید؟ خیر!

 

زیرا سارقین به خاطر منافع شخصی دست به عمل می‌زنند و برای‌شان فرق نمی‌کند که چه کسی از عمل آنان لطمه می‌بیند. آن‌ها حتی هم‌دیگر را به خاطر یک مشت پول می‌کشند. حال آن که برای چریک‌ها که با ازجان‌گذشته‌گی در راه آرمان مقدس آزادی مبارزه می‌کنند و به دفاع مسلحانه از حقوق خلق زحمت‌کش برخاسته‌اند، چیزی به نام منافع فردی وجود ندارد. آن‌ها همچنین تلاش دارند که به هیچ‌کس از افراد مردم لطمه وارد نیاید. آن چه مهم است ماهیت یک عمل است.

 

مسلمانان اولیه به کاروان‌های تجار مکه شبیخون می‌زدند تا نیازهای نهضت را برآورند، ولی تاریخ از این مبارزات شجاعانه هرگز به عنوان قتل و غارت نام نمی‌برد.

 

افتخار بر چریک‌های دلاوری که محصول رنج و مشقت خلق را از گلوی گرگ‌های خون‌خوار بیرون می‌کشند و آن را پشتوانه‌ی پیشرفت مبارزه‌ی آزادی‌بخش قرار می‌دهند.

 

زنده‌باد مبارزه‌ی مسلحانه که تنها راه رسیدن به آزادی است!

 

---

بازگشت