سایت سازمان 19 بهمن

 

اعلامیه در باره‌ی مبارزات مردم

---

هر جا ظلم هست مقاومت هم هست

 

 

هر جا ظلم هست مقاومت و مبارزه هم هست. اما در کشوری که ستم‌دیدگان حق ندارند بگویند به ما ستم روا می‌شود، در کشوری که کارگر اعتراض‌کننده را توی کارخانه به شلاق می‌بندند و در سازمان امنیت دست‌اش را قطع می‌کنند، در کشوری که روحانی آزاده‌ای چون آیت‌اله سعیدی را زیر شکنجه به قتل می‌رسانند، در تحت حکومتی که قانون اساسی را به مسخره می‌گیرد و خودش برای خودش قانون می‌نویسد و جواب مردم اعتراض‌کننده را با شلاق و ساطور و گلوله می‌دهد، آیا می‌توان از راه همین قانون‌های شاهنشاهی و محمدرضا شاهی مبارزه کرد؟ خیر نمی‌توان. این را تجربه‌ی مردم جهان، از الجزائر تا ویتنام، از لائوس تا فلسطین به ما می‌آموزد. این را مبارزات خلق ما از هزار سال پیش از روزگار کاوه آهنگر تاکنون به ما می‌آموزد.

 

ما فرزندان انبوه زحمت‌کشانی هستیم که در طول صدها سال با افشاندن خون‌شان به ما یاد داده‌اند که چگونه می‌توان به آزادی و زندگی شرافت‌مندانه دست یافت.

 

ما، چریک‌های فدائی خلق این تجربه‌ی مردم خود و خلق‌های سراسر جهان را اینک به کار می‌بندیم.

 

در کردستان، دهات به دستور شاه بمباران می‌شوند و دهقانان محروم دسته‌جمعی شکنجه می‌شوند و به قتل می‌رسند. معهذا، جنبش چریکی هر روز با حمایت وسیع‌تری از جانب دهقانان روبه‌رو می‌شود و اوج می‌گیرد. چندی پیش هلیکوپتر فرماندهان ژاندارمری کردستان و سنندج به دست چریک‌ها سرنگون شد و هردو تن کشته شدند. در لرستان مبارزه‌ی چریکی شروع شده است. در خوزستان طی ماه‌های اخیر چریک‌ها لوله‌ی گاز را منفجر و به اتوبوس حامل افسران نیروی هوائی در اندیمشک و اتومبیل حامل فرمانده‌ی مرزی موسیان یورش برده آنان را کشتند و مجروح نمودند. در تبریز، چریک‌ها به یک پاسگاه کلانتری حمله نمودند و یک قبضه مسلسل به غنیمت گرفته و یکی از دو پاسبانی را که مقاومت کرده بودند کشته و دیگری را مجروح ساختند.

 

در سال گذشته، بیش از چهل بانک در سراسر کشور، خصوصاً در تهران توسط چریک‌ها مورد حمله‌ی مسلحانه قرار گرفت و از این راه میلیون‌ها تومان پولی که از مردم ما دزدیده شده مصادره شد و مورد استفاده‌ی مبارزه‌ی انقلابی قرار گرفت. همچنین مبارزه‌ی قهرمانانه شورشیان دلیر روستائی، چون حمله در خوزستان و غرب آذربایجان، نابودی صدها تن از نیروهای دشمن را سبب شد و روحیه‌ی نوینی به مردم رنجبر و ستم‌دیده بخشید.

 

یورش قهرمانانه‌ی چریک‌های از جان گذشته به پاسگاه سیاهکل در گیلان بار دیگر به روشنی تمام نشان می‌دهد که مبارزه‌ی مسلحانه تنها راه آزادی مردم ایران است.

 

ما، چریک‌های فدائی خلق، با حمله به پاسگاه کلانتری قلهک و اعدام فرسیوی جنایت‌کار نشان دادیم که راه قهرمانان سیاهکل را ادامه خواهیم داد.

 

برقرار و شکوفان‌باد جنبش چریکی در سرتاسر کشور!

سلام به کارگران، دهقانان، روحانیون و روشن‌فکران انقلابی که در زندان‌های شاه اسیرند!

 

---

بازگشت