سایت سازمان 19 بهمن

 

اعلامیه در باره‌ی واقعه‌ی سیاهکل

---

 

دانش‌جویان و روشن‌فکران مبارز!

 

تقریبأ یک ماه از تیرباران‌شدن سیزده نفر از پارتیزان‌های رزمنده‌ی سیاهکل، لاهیجان و تهران می‌گذرد. حکومت شاه امروز درمی‌یابد که مرگ آن‌ها نیز به اندازه‌ی زندگی‌شان برای او خطرناک است. درمی‌یابد که مبارزه‌ی مسلحانه نه تنها خاموش نشده بلکه اکنون رزمندگان با عزمی راسخ‌تر و تجربه‌ای بیشتر پا به میدان گذاشته‌اند تا راه ما را روشن‌تر کنند و اراده‌ی ما را در نابودکردن سلطه‌ی امپریالیستی آمریکا و انگلیس که توسط حکومت شاه نمایندگی می‌شود، استوارتر سازند.

 

جنبش چریکی سیاهکل در تسریع مبارزه‌ی انقلابی اکنون چنان نقشی را ایفاء می‌کند که یک دهه مبارزه‌ی غیرمسلحانه نمی‌توانست ایفاء کند.

 

اکنون ده‌ها دست دراز شده تا سلاح این رزمندگان را بگیرد و به جنگ ادامه دهد. شکست تاکتیکی سیاهکل در رابطه با کل جنبش انقلابی خلق ما یک شکست استراتژیک برای حکومت شاه و یا نقطه‌ی عطف تاریخی در مبارزه‌ی خلق ما خواهد بود.

 

همان طور که شکست تاکتیکی "چه گوارا"ی کبیر اوج‌گیری مبارزه‌ی مسلحانه را در سراسر قاره‌ی آمریکای لاتین در پی داشت، همان طور که شکست فیدل در "مونکادا" انقلاب کوبا را به دنبال آورد، سیاهکل "مونکادا"ی ایران است، با این تفاوت که مبارزه‌ی مسلحانه در این جا بدون‌وقفه، با نیرو و تجربه‌ی بیشتر ادامه می‌یابد.

 

بگذارید شاه از خشم فریاد بکشد و اپورتونیست‌های ورشکسته با استفاده از این شکست گذرا و تاکتیکی رجاله‌وار بر طبل‌های تسلیم‌طلبی خود بکوبند. این‌ها در عزم انقلابی چریک‌های فدائی خلق که به اصطلاح مبارزه‌ی مسالمت‌آمیز را در شرائط دیکتاتوری سفاکانه‌ی شاه چیزی جز کمک به ادامه‌ی اسارت خلق نمی‌دانند، هیچ‌گونه تاثیری ندارد.

 

چریک‌های فدائی خلق با حمله به پاسگاه کلانتری قلهک و تصرف مسلسل نگهبان پاسگاه و آتش‌زدن سردر و اتومبیل‌های کلانتری (شنبه 15 فروردین) و اعدام انقلابی فرسیوی خون‌آشام (چهارشنبه 18 فروردین) نشان دادند که مبارزه‌ی قهرآمیز تنها راه است و مبارزه‌ی مسلحانه ادامه خواهد داشت.

 

عزیز و جاودان باد خاطره‌ی انقلابی رزمندگان سیاهکل!

نابودباد سلطه‌ی آمریکا و انگلیس و سگ‌های ایرانی‌اش!

ظفرنمون‌باد همبسته‌گی روشن‌فکران انقلابی و خلق!

موفق‌باد جنبش‌های انقلابی همه‌ی خلق‌های رزمنده!

---

بازگشت